Fiesta w firmowych barwach

Galeria

W tej galerii znajdują się 3 zdjęcia.

Pod koniec 2012 roku do floty naszych samochodów dołączyła osobowa Fiesta. Kilkanaście dni temu ten mały i niesamowicie zwinny miejski samochód doczekał się firmowych barw. Jak Wam się podoba nasze nowe oklejenie w kolorach TM-VIA?

TM-VIA wspiera studencki projekt STARS

Dwoje studentów Politechniki Krakowskiej, Anna Bidzińska i Leszek Ziemnik, bierze udział w organizowanym przez European Transport Safety Council (ETSC) projekcie Students Acting to Reduce Speed (STARS). Do projektu zaproszono 11 najlepszych dwuosobowych zespołów, głównie z krajów europejskich. Ania i Leszek to jedyni polscy przedstawiciele w projekcie!

Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa ruchu na dowolnie wybranym odcinku drogi, na którym głównym problemem jest nadmierna prędkość pojazdów. – Do konkursu wybraliśmy niebezpieczny, wąski łuk w miejscowości Dziekanowice, która znajduje się na północ od Krakowa – mówi Anna Bidzińska. – Jego promień  jest bardzo niewielki, wynosi około 22 metry. Mimo że na łuku obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h, proste odcinki dróg tuż przed nim powodują, że kierowcy zamiast zwalniać, jadą z tą samą prędkością. W konsekwencji, znaczna część z nich przejeżdża ten odcinek środkiem drogi, co z kolei jest przyczyną wielu kolizji.

Aby odcinek był bardziej bezpieczny, Ania i Leszek zaproponowali rozwiązania optycznie zwężające jezdnię i ostrzegające o niebezpiecznym łuku, co wymusi na kierowcach zmniejszenie prędkości. – Według naszego projektu, zaakceptowanego przez Komendę Powiatową Policji w Krakowie oraz Zarząd Dróg Powiatu Krakowskiego, pasy ruchu zostaną rozdzielone linią segregacyjną, a w widocznym miejscu ustawione zostaną znaki U-3, informujące o niebezpiecznym zakręcie – mówi Leszek Ziemnik.

Studentów w swoich działaniach wspiera krakowska firma TM-VIA bezpłatnie wykonała potrzebne oznakowanie poziome. – Cieszymy się, że możemy pomóc studentom w realizacji ich projektu, zwłaszcza, że jego celem jest poprawa bezpieczeństwa na drodze. A to priorytet w działalności naszej firmy – mówi Tomasz Kachniarz, pełnomocnik zarządu i manager spółki.

Działania na drodze to jednak nie wszystko. W ramach projektu studenci założyli także profil w serwisie Facebook (http://www.facebook.com/pages/Bezpieczne-drogi/182161105240586?fref=ts) oraz wykonali i rozdali studentom krakowskich uczelni ulotki zachęcające do przestrzegania zasad bezpieczeństwa.