TM-VIA wspiera studencki projekt STARS

Dwoje studentów Politechniki Krakowskiej, Anna Bidzińska i Leszek Ziemnik, bierze udział w organizowanym przez European Transport Safety Council (ETSC) projekcie Students Acting to Reduce Speed (STARS). Do projektu zaproszono 11 najlepszych dwuosobowych zespołów, głównie z krajów europejskich. Ania i Leszek to jedyni polscy przedstawiciele w projekcie!

Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa ruchu na dowolnie wybranym odcinku drogi, na którym głównym problemem jest nadmierna prędkość pojazdów. – Do konkursu wybraliśmy niebezpieczny, wąski łuk w miejscowości Dziekanowice, która znajduje się na północ od Krakowa – mówi Anna Bidzińska. – Jego promień  jest bardzo niewielki, wynosi około 22 metry. Mimo że na łuku obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h, proste odcinki dróg tuż przed nim powodują, że kierowcy zamiast zwalniać, jadą z tą samą prędkością. W konsekwencji, znaczna część z nich przejeżdża ten odcinek środkiem drogi, co z kolei jest przyczyną wielu kolizji.

Aby odcinek był bardziej bezpieczny, Ania i Leszek zaproponowali rozwiązania optycznie zwężające jezdnię i ostrzegające o niebezpiecznym łuku, co wymusi na kierowcach zmniejszenie prędkości. – Według naszego projektu, zaakceptowanego przez Komendę Powiatową Policji w Krakowie oraz Zarząd Dróg Powiatu Krakowskiego, pasy ruchu zostaną rozdzielone linią segregacyjną, a w widocznym miejscu ustawione zostaną znaki U-3, informujące o niebezpiecznym zakręcie – mówi Leszek Ziemnik.

Studentów w swoich działaniach wspiera krakowska firma TM-VIA bezpłatnie wykonała potrzebne oznakowanie poziome. – Cieszymy się, że możemy pomóc studentom w realizacji ich projektu, zwłaszcza, że jego celem jest poprawa bezpieczeństwa na drodze. A to priorytet w działalności naszej firmy – mówi Tomasz Kachniarz, pełnomocnik zarządu i manager spółki.

Działania na drodze to jednak nie wszystko. W ramach projektu studenci założyli także profil w serwisie Facebook (http://www.facebook.com/pages/Bezpieczne-drogi/182161105240586?fref=ts) oraz wykonali i rozdali studentom krakowskich uczelni ulotki zachęcające do przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

Szukamy dwóch osób do zespołu TM-VIA

Specjalista ds. sprzedaży i Pracownik magazynu – takie dwa wolne stanowiska czekają, być może na kogoś z Was, w naszej firmie.

Jeśli szukacie pracy, a któreś z tych stanowisk Was interesuje, koniecznie wyślijcie swoje CV oraz list motywacyjny na adres rekrutacja@tmvia.pl. Szczegóły ofert poniżej.

Nowa strona TMVIA.pl już działa

Od kilku dni działa nowa strona TM-VIA. Pod adresem TMVIA.pl możecie zobaczyć naszą firmę w nowej internetowej odsłonie.

Jak Wam się podoba? :)

WOŚP 2013 – dziękujemy!

Galeria

W tej galerii znajduje się 7 zdjęć.

XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. Jak było? Mamy nadzieję na kolejny rekord W Krakowie, jak zapowiadaliśmy, nasze zabezpieczenia (głównie bariery) można było spotkać w trzech miejscach: na parkingu Centrum Handlowego M1, pod byłym hotelem Forum oraz w … Czytaj dalej

TM-VIA wspiera WOŚP 2013

O tym, że warto pomagać innym, nie trzeba nas przekonywać. Dlatego też wspieramy XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

13 stycznia nasze elementy zabezpieczenia spotkacie w trzech miejscach w Krakowie: pod dawnym hotelem Forum, gdzie odbywać będą się m.in. rajdowe pokazy, pod Centrum Handlowym M1, gdzie, oprócz podziwiania motocyklistów, będzie można zobaczyć, jak działa sprzęt wykorzystywany przez naszą firmę w pracach na drogach oraz pod Bonarka City Center, gdzie oprócz wrażeń sportowych na najmłodszych będzie czekała niespodzianka – każde dziecko będzie mogło dokleić swój element do serca, które znajduje się na specjalnie na tę okazję zrobionym symbolicznym czeku, wykonanym na prawdziwej drogowej tablicy!

Hydrosiew – co to jest i jak to działa?

Galeria

W tej galerii znajduje się 7 zdjęć.

Jak działa hydrosiew, który znajduje się w ofercie TM-VIA? Hydrosiew, zwany też hydroobsiewem, to biologiczny sposób rekultywacji gruntów i stromych hałd, polegający na hydromechanicznym pokrywaniu powierzchni preparatem będącym mieszaniną złożoną z wody, nasion, roślin, hydromulczu celulozowego (włókiem celulozowych), nawozów oraz … Czytaj dalej